fbpx

Jak się robi pranie?

Jak się robi pranie?

Niedziela , a co tam

Robimy pranie 😍

Zebrało się ogrom kolorów i wypadałoby zrobić ze 3 prania.

Kolorowe, białe i ciemne.

Proste jak drut, lecz wiem, że wiele osób (znam osobiście), nie stosuje tej prostej zasady i pakuje wszystko w jeden bęben.

Jak potem wyglądają ubrania? Chyba najlepiej widać to na przykładzie białych, już takie białe nie są lub zostają zafarbowane.

Oczywiście, są na rynku dostępne specjalne chusteczki przeciw barwieniu, lecz jak dla mnie to kolejny odpad.

Ważne przed praniem, oprócz podziału kolorów jest:

👖sprawdzenie wszystkich kieszonek czy aby na pewno tam nic nie zostało (chusteczki, bilety, pieniądze, inne) – zapobiegamy niemiłym niespodziankom lub w najgorszym przypadku zepsuciu pralki.

🌡sprawdzenie w jakiej temperaturze można prać dane materiały (jeśli pierzemy kolejny raz, to raczej pamiętamy, lecz nie raz zdarza się uprać nie tak jak trzeba wełniany sweter).

oczywiście ustawić odpowiedni program i czas (jeśli mało brudne to lepiej na najkrótszy program, wtedy oszczędzamy prąd i zapewne wodę).

🧴użycie odpowiedniego proszku lub płynu do prania jak również w odpowiedniej ilości (na rynku dostępna jest masa produktów do prania, od proszków, przez żele po płyny, orzechy piorące, jak i coraz więcej osób robi je sama – przepisy niedługo, co do ilości/miarki, dostosowuje się do stopnia zabrudzenia i pojemności prania, nie można przesadzić, żeby jednak mogło się to swobodnie wypłukać).

⚖️obciążenie bębna odpowiednią ilością rzeczy, pralki mają różne wsady i należy się do tego dostosować, bo możemy zepsuć pralkę, nie wspominając o słabo dopranym praniu.

💧zastanowić się kiedy ostatnio był czyszczony filtr – tak pralki mają filtry (najczęściej z przodu, nisko, po prawej stronie), trzeba je od czasu do czasu oczyszczać (w zależności od tego jak intensywnie pierzesz, lecz min. co pół roku), żeby nie doprowadzić do zapchania, a w najgorszym przypadku zabrudzenia pranych ubrań.

Po praniu oczywiście jak najszybciej wyjąć je z pralki, by nie stęchło i rozwiesić, a drzwiczki pralki zostawić otwarte.

Także jak jest u Ciebie?

1) sortuje

2) wrzucam jak leci

A może jeszcze o czymś zapomniałam?

 

Ania 🌷

Anna Wiechoczek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *